0 800 50 55 99
безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України
+38 (044) 590 45 95
для дзвінків з-за кордону

Кредитний рейтинг КРИСТАЛБАНК підвищено!

Опубліковано: 27.12.2023

Українське рейтингове агенство IBI-Rating у грудні 2023 року повідомило про підвищення довгострокового кредитного рейтингу АТ «КРИСТАЛБАНК» до рівня «uaАА+» по українській національній шкалі. Прогноз рейтингу -  "у розвитку".

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом иаАА характеризується дуже високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Знак «+» означає проміжний рейтинговий рівень відносно основного рівня.

Також агентство підтвердило рейтинг надійності вкладів (депозитів) КРИСТАЛБАНК на рівні «5» (найвища надійність). Рейтинг надійності банківських вкладів «5» – найвища надійність. Банк надійний, вчасно розраховується за своїми зобов'язаннями відповідно до чинного законодавства, в тому числі вимог НБУ, має добру репутацію. мінімально чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних факторів.

Як зазначається у пресрелізі РА IBI-Rating, підвищення рейтингу  АТ "КРИСТАЛБАНК" до рівня «uaАА+» обумовлено такими показниками:

  • достатні показники капіталізації та наявність фінансової підтримки з боку акціонерів;
  • прийнятний рівень проблемної заборгованості у структурі робочих активів;
  • активний розвиток регіональної мережі та карткового бізнесу;
  • поступове зменшення концентрації кредитного та депозитного портфелів за основними контрагентами;
  • збереження високого рівня ліквідності на фоні дострокового погашення всіх запозичень від регулятора;
  • достатні показники ефективності діяльності та довготривала прибуткова діяльність установи.

Банк працює з достатнім рівнем рентабельності. Чистий прибуток АТ "КРИСТАЛБАНК" за 9 місяців 2023 року склав 38,1 млн грн. Чистий операційний дохід демонструє зростаючу динаміку, а значення коефіцієнта ефективності діяльності банківської установи утримується на доброму рівні - 140%.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ «КРИСТАЛБАНК», в тому числі: фінансова звітність за 2020-2022 рр. та 9 місяців 2023 року, планові показники діяльності, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агенство IBI-Rating вважає достовірною.

Акціонерне товариство "КРИСТАЛБАНК" – перший банк в Україні, створений Фондом гарантування вкладів фізичних осіб зі статусом "перехідного банку". Зареєстрований Національним банком України 16 грудня 2014 року. У березні 2015 року банк змінив статус "перехідного" та отримав повну банківську Ліцензію (Ліцензія НБУ №276 від 29.04.2015, Реєстраційний номер у Державному реєстрі банків 353 від 16.12.2014).

АТ "КРИСТАЛБАНК" відноситься до групи банків з приватним капіталом відповідно до критеріїв розподілу банків на групи, що затверджено НБУ. Ринкова частка банку протягом останніх років залишається стабільною - за підсумками III кварталів 2023 року серед 63 банківських установ України АТ «КРИСТАЛБАНК» посів 44 позицію за розміром активів та 41 за обсягом коштів населення, балансового капіталу та обсягом отриманого фінансового результату; а також 38 позицію - за розміром коштів юридичних осіб. Станом на початок грудня 2023 року регіональна мережа АТ «КРИСТАЛБАНК» була представлена Головним офісом у м. Київ, а також 40 відділеннями у 28 населених пунктах України.

 

Кредитний рейтинг КРИСТАЛБАНК підвищено!
Корисна інформація
Переказ з картки на карту
Переказ з картки на карту

Переказ з картки на карту по Україні та в інші країни світу

Перейти
Відділення та
банкомати

Ми стараємось ставати краще і завжди поруч

Перейти